Премини към съдържанието

Начало

Норвежки политик дава разтърсваща информация за подземните бази

Следното съобщение беше получено кратко след като публикувахме нашата страница на почит към Беназир Бхуто. Въпреки че не можем да засвидетелстваме лично дадената информация, ние съвестно чувстваме, че не можем и не трябва да я крием от публикуване.
Човекът, който написа това съобщение до нас го направи с истинското си име (което ние проверихме) и предостави няколко негови фотографии с премиера на Норвегия и (отделно) с Беназир Бхуто. Ние сме сигурни в неговата искреност, но не можем да разкрием неговите имена или да публикуваме снимките, без съгласието му.

 

Съдържанието на това съобщение, ако е вярно, е изключително важно.

Край на 50 год. проучване на НЛО във Великобритания

Министерството на отбраната закри на 1 декември отдела, който се занимаваше със свидетелства на очевидци

 

Министерството на отбраната на Великобритания взе решение да закрие отдела, който се занимава с проучване на свидетелства на очевидци на НЛО. За това пише вестник The Daily Telegraph. Отделът е бил спрян от 1 декември 2009 година.

 

Причината за неговото закриване е пълната му безполезност при охраната на безопасността на страната. За 50 години съществуване не бил открит нито един опасен обект, се казва в съобщението, поместено на официалния сайт на министерството. В съобщението се подчертава също така, че сътрудниците на отдела не са успели да определят природата на НЛО, за които са съобщавали очевидци. По този начин неговата дейност, заплащана от бюджета, по никакъв начин не е допринасяла за безопасността на Великобритания.

Черните триъгълници и TR-3B Astra

Един приятел каза, че никога няма да забрави извънземно-изглеждащият TR-3B. Черният като катран триъгълен летателен апарат беше рядко споменаван - при езерото на Младоженците, където извършваха изпитанията - основно цареше затишие. Апаратът летеше над базата напълно безшумно и магически спираше над Зона S-4. Левитираше тихо на едно и също място, за 10 минути, преди да кацне. Той излъчваше сиво-синкаво сияние и беше масивен. Операционният модел е 190 метра в диаметър.

Кодовото име на TR-3B е "Астра". Първите разузнавателни мисии на апарата бяха в началото на 90-те. Триъгълната ядрено-захранвана летателна платформа бе разработена от топ-секретната програма "Аврора" заедно с SDI и пари от черния бюджет. Три (от струващите милиарди долари) триъгълни разузнавателни апарати, вече летяха през 1994 г. Аврора е най-секретната аерокосмическа програма в момента, а TR-3B е най-екзотичният й инженерен шедьовър. Проектът е финансиран от Националната Агенция за Сигурност (NSA) и ЦРУ. "Астра", летящият триъгълник, не е фантастика и беше построен с технологията, която беше налице в средата на 80-те. Не всяко НЛО се дължи на него.

Първата дама на Япония сподели, че се возила в НЛО с извънземни

На 30 август в Япония се проведоха избори. Демократичната партия успя да пробие със съкрушителна победа желязната хватка на либерал-демократите, които управляват държавата вече цели 55 години. Но ето, че само два дни след изборите скандал, подхванат от медиите, разтърсва страната на изгряващото слънце.

Новата първа дама Миюки Хатояма, съпруга на бъдещия премиер Юкио Хатояма, споделила, че имала „близки срещи от третия вид”, съобщава Ройтерс.

Докато тялото ми спеше усещах, че душата ми се вози в НЛО с триъгълна форма, което ме заведе на Венера” – споделя новата премиерша в своя книга, публикувана миналата година.

Контактите с НЛО извадени на светло

Британците разсекретиха архиви, съдържащи информация за контакти с неидентифицирани летящи обекти (НЛО). В началото на седмицата министерството на отбраната реши да вдигне завесата пред истории, които хората по цял свят очакват да научат с нетърпение.

Оказа се, че на острова нееднократно са се сблъсквали с феномена НЛО в периода от 1986 до 1992 година. На сайта на британския Национален архив са достъпни 19 файла от военното министерство, които разказват за срещите с НЛО.

 

Министерството обаче крие в ръкава още около 200 файла. Очаква се те да бъдат изнесени в следващите четири години, което ще разпали до крайност въображението на любителите на НЛО историите.

Още две държави се наредиха в списъка по разсекретяване на НЛО архиви

Канадското правителство започна да разсекретява своите Досиета Х, касаещи феномена НЛО. Около 9 500 архива обхващат периода от 1947 до 80-те години, повечето от които вече са достъпни в Библиотеката и архивите на Канада (Library and Archives Canada). Със заглавие "Канадските НЛО: Търсене на неизвестното" файловете съдържат кореспонденции, доклади, записки и процедури, свидетелски показания. Досиетата идват от Министерството на отбраната, Министерството на транспорта, Националният съвет по научни изследвания и Силите за сигурност.

 

Това разсекретяване бе провокирано от разсекретяването на Досиетата Х на Дания в края на миналия месец. Паралелно с това Великобритания продължава процеса по разсекретяване, който започна през октомври 2008. Френската космическа агенция обяви на 22 май 2007, че нейните НЛО архиви са достъпни в правителствения уебсайт.

Бивш губернатор призна за среща с извънземни

Бившият губернатор на Аризона Файв Саймингтон потвърди, че загадъчните огньове, които се появиха в небето над Финикс на 13 март 1997 година, всъщност са били огньове от кораби на космически пришълци.

 

Корабът е бил огромен, по думите на Саймингтон. Просто почувствах, че е извънземен, обяснява той. Като летец, Самингтън твърди, че познава почти всяка летателна машина. А тази е била по-голяма от всички, които някога е виждал. Явлението си остава една голяма загадка, споделя бившият губернатор и се учудва защо някои се присмиват над този случай.

 

Саймингтон заемаше поста губернатор на Аризона от 1990 до септември 1997 година. По време на появата на необичайните огньове той опроверга и сам се присмя на слуховете за НЛО.