Помогна ли ми? Промени ли ме? Приех ли я? Тя - Езотериката
Здравей, човек! Какво има? Учуден си, че говоря с теб? С теб - обикновения, бедния, грозния, плачещия, тръшкащия се? С теб, който искаш да ме контролираш, който искаш да получиш нещо от мен, който искаш да научиш нещо от мен... или мислиш, че аз ще те науча? С теб, преживяващият до болка еднакъв живот, към който отдавна не гледаш, защото не го искаш, а все отправяш очи към Взора, където чудесата са възможни? С теб, на който Тя - Езотериката, не е Помогнала, не е Променила, не си Приел в Сърцето си?
Първо, тук съм не за да те уча на нещо. Тук съм, за да изживея възможността да ти кажа нещо, което ми се случи на мен. Нещо, което вече Знам, че е Истина и което Вярвам, че може да се случи на всекиго.