Премини към съдържанието

Начало

Команден пост в лунния кратер Ендимион

При абсолютно случайно стечение на обстоятелствата на 7-ми октомври 2009 г. в 6:30 часа сутринта, Бил Пен от Калифорния  наблюдавал луната през своя телескоп и видял съвсем ясно град в кратера Ендимион.Той сграбчил молив и хартия и започнал да скицира това което вижда.

 

След около седмица, Бил донесе рисунките до Лас Вегас и ние ги сравнихме с лунните фотоси  на Майк Дийган от Великобритания. 

Лицето на Марс

В това уникално видео специално преведено за вас може да видите доказателства за манипулациите на НАСА относно лицето и пирамидата на Марс както и интересни съпоставки за това какво символизира.

Ноев ковчег на норвежкия остров Шпицберген

Своеобразният Ноев ковчег на норвежкия остров Шпицберген, чиято цел е да съхрани най-важните земеделски култури на планетата в случай на катаклизъм, днес ще бъде официално открит. В събитието, отстоящо на около 1000 км от Северния полюс, ще участват председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, природозащитничката и носителка на Нобелова награда за мир Вангари Матай и други официални лица. Хранилището, издълбано в скалите на вечнозамръзналия остров, се състои от три просторни камери с размери 27 на 10 м, до които се стига по дълъг тунел. То може да съхранява до 4.5 млн. сорта от всички познати на Земята земеделски култури, за да бъде възможно подновяването им, ако те бъдат унищожени при катаклизъм или поради промени в климата." Комплексът е така изграден, че да може да побере два пъти повече видове семена, от тези които ние смятаме, че съществуват сега на Земята", заяви пред АФП Кари Фаулър, изпълнителен директор на базирания в Рим Глобален тръст за разнообразието на културите и създател на проекта. "Той няма да бъде напълнен, докато ние сме живи, а вероятно и докато нашите внуци са живи". В момента на откриването си днес в хранилището в Шпицберген, където иначе не вирее нищо, вече ще има около 250 000 образци, пристигнали през последните три месеца. Комплексът започна да приема семена от средата на ноември.

Ноев ковчег на Луната

Ако цивилизацията на Земята бъде унищожена от сблъсък с астероид или ядрена катастрофа, спасението може да дойде от космоса - от Ноев ковчег на Луната, пише в. "Таймс".

Идеята за лунна информационна банка, която да бъде изградена под повърхността на ествествения спътник на Земята, е обсъдена на конференция в Страсбург. Според специалистите така оцелелите хора ще разполагат с вариант за възстановяването на човешката раса. Базова версия на хранилището ще съдържа хард дискове с информация за ДНК последователностите, както и инструкции за топене на метали или засаждане на растения. По-късно в ковчега могат да бъдат поставени живи образци, като например микроби, животински ембриони, семена на растения и дори културни реликви. 

Депутати обявиха война на масоните!

Война на масоните обявиха депутатите. Магистратите, които участват в Братството на зидарите, да бъдат изгонени от съдебната власт, иска зам.-шефът на жълтите в парламента Минчо Спасов. Той внесе екзотичния текст в съдебния закон, който се гледа на второ четене.

Локхийд Мартин ще конструира ОРИОН

НАСА обяви, че новият й апарат, който ще замести совалките ще се нарича Орион. Преди се е наричал “апарат за изследване с екипаж” (“crew exploration vehicle”).
Това е модерният еквивалент на Аполо капсулата, Орион разработката на НАСА планира да праща астронавтите на Луната и след това на Марс. Щял да измести совалките от употреба. Първия полет на Орион с астронавти ще бъде не по късно от 2014.

$100 мил. за почивка на Луната!

Полет на космическите туристи до Луната ще струва 100 милиона долара, съобщи началникът на управлението за пилотирани програми на Роскосмос Алексей Краснов. “Проект около Луната наистина съществува и в момента всестранно се проучва. Общото време на полета от извеждането до кацането е 8-10 дни, от тях автономният полет към Луната и обратно е 5,5 денонощия”, каза Краснов. “Стойността на такъв полет за туристите ще е около 100 милиона долара. Засега още не е ясно, а и не всички имат представа за финансовите разходи, свързани с реализирането на такива полети”, добави той. Краснов каза, че всеки кандидат за космонавт трябва да отговаря на редица критерии. Сред тях той посочи общата пригодност /образование, индивидуален опит при полети/, медицински показатели, годност по поведенчески характеристики /опит, работоспособност в стресови ситуации/, знаене на езици. Краснов каза, че в момента Русия си сътрудничи в сферата на космическия туризъм с редица страни като САЩ, Япония, Китай, Бразилия, Малайзия и Южна Корея. Информацията е на БГНЕС.